Bartosz, 19 lat

Shape Image One
Shape Image One

Kurs ten pozwala odkryć podstawową, a przemilczaną prawdę o wierze. Prawdą jest to, że cuda dzieją się tu i teraz. Cuda czynione przez Ducha Świętego i że on jest i działa.
Najważniejszym przeżyciem dla mnie było ukazanie, że Bóg działa tu i teraz, kocha tu i teraz, przebacza tu i teraz, uzdrawia tu i teraz, jest tu i teraz. W Swojej nieskończonej Miłości Bóg się objawia człowiekowi, żeby bardziej zwrócił na niego uwagę i bardziej Go pokochał. Bóg pragnie tylko i wyłącznie miłości, którą kierujemy ku Niemu.
Dotknął mnie też moment, kiedy zostało pokazane i wyjaśnione, że tych “cudów” nie dokonują tylko ludzie, którzy są szczególnie namaszczeni, a że to Duch Święty wybiera i rozdziela człowiekowi jak chce i ile chce.
Duch niewiary, który niestety blokuje człowieka w radykalnym pójściu za Jezusem uniemożliwia w pewien sposób działanie Ducha Świętego dla Kościoła Świętego. Cenne dla mnie było zwrócenie uwagi na istnienie ducha niewiary, co mi w pewien sposób pomogło bardziej rozeznawać, jakiego w tym momencie słucham ducha.
Za te wielkie, Boże dzieło, którego Bóg dokonał w życiu ewangelizatorów jak i moim, dzięki tym rekolekcjom, Bogu niech będą dzięki!