Rekolekcje RADYKALNE UCZNIOSTWO 23-25.02.24 – STACJONARNIE

20 students

O kursie

Chrześcijaństwo to naśladowanie Jezusa i uczenie się od Niego. RADYKALNE UCZNIOSTWO to rekolekcje, które poprowadzą Cię do doświadczania tego w praktyczny sposób. Nie zostaliśmy stworzeni dla siebie, dla swojej własnej przyjemności, czy dla rzeczy materialnych – jest tylko jeden powód życia, a jest nim sam Bóg! Zostaliśmy stworzeni przez Niego i dla Niego, a nasze życie ma sens tylko wtedy, gdy żyjemy dla celu, dla którego zostaliśmy stworzeni. Te rekolekcje to wejście w głębię Ewangelii, czas konfrontacji z naszym „wygodnym chrześcijaństwem” i powrót do radykalizmu życia przez wiarę, tak by w codzienności stać się prawdziwym uczniem Jezusa, dla którego w Jezusie Chrystusie nie ma nic niemożliwego!

 

W czasie tych rekolekcji usłyszysz o:

➡Powołaniu do radykalnego uczniostwa – czym ono jest?

➡ Radykalnej Ewangelii i Prawdzie, która wielu szokuje;

➡ Radykalnym stylu życia uczniów Jezusa

➡ Wejdziesz w nowy wymiar relacji z Bogiem oraz służby w Kościele i Świecie.

Będzie to przede wszystkim czas słuchania Bożego Słowa, modlitwy uwielbienia w mocy Ducha Świętego i robienia przestrzeni Bogu, by poruszał się pomiędzy nami, czyniąc co sam zachce i objawiając swoją chwałę…

________
Prowadzi:
Marta Mendrek, Michał Nikodem i Michał Saj – więcej informacji o prowadzących znajduje się w zakładce EKIPA.
 • Warunki uczestnictwa: rekolekcje przeznaczone są dla osób pełnoletnich
 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Termin: 23-25 luty 2024
 • Czas trwania: piątek 19.30 – 21.30, sobota 10.00 – ok. 20.00, niedziela 10.00 – ok. 12:30 – z przerwami
 • Rozpoczęcie: 23 luty 2024, recepcja od godz. 19:00, rozpoczęcie o godz. 19:30 (w tym dniu nie ma kolacji)
 • Miejsce: GALERIA GALA, ul. Fabryczna 2, 20-301 Lublin (studio nagrań na III piętrze, ostatnie drzwi na prawo po wyjściu z windy, dostępny bezpłatny parking podziemny)
 • Ofiara na koszty organizacyjne: 160 PLN (cena zawiera: obiad w sobotę i w niedzielę, kolacja w sobotę,  ciastka, kawa / herbata)
 • Nocleg: Brak wolnych miejsc noclegowych. rezerwacja noclegu we własnym zakresie, jeśli istnieje taka potrzeba. Lublin dysponuje bogatą bazą noclegową.
 • UWAGA: Istnieje możliwość uczestniczenia w rekolekcjach w formie ONLINE na żywo. Aby zapisać się na rekolekcje wyłącznie w formie online należy kliknąć poniższy link:

           Rekolekcje RADYKALNE UCZNIOSTWO 23-25.02.24 – ONLINE

   

   

  Zobacz więcej

  Zawartość kursu

  Wprowadzenie

  • Informacje organizacyjne
   00:00

  Marta Mendrek

  Teolog, ewangelizatorka, członek Rady Krajowej SESA Polska, a od października 2021 roku Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Szczególnie zaangażowana w formację kobiet.

  Michał Nikodem

  Mąż Agnieszki; tata Grzesia, Basi i Emilki; Od 1997 r. – po mocnym doświadczeniu osobistego nawrócenia na Kursie „Filip” – współtworzy Wspólnotę „Chefsiba” w parafiach na warszawskim Ursynowie razem z przyjaciółmi, znajomymi i częścią rodziny. Od maja 2016 r. służy jako lider Wspólnoty.

  Z wykształcenia – dziennikarz, (absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW), pracuje zawodowo w telewizyjnej stacji informacyjnej. W 2011 r. wraz z żoną i grupą kilkunastu osób z „Chefsiby” ukończył roczny kurs Szkoły Biblijnej Ulfa Ekmana „LOBC” w Uppsali. Mówca konferencyjny i rekolekcyjny, konferansjer, mistrz ceremonii, tłumacz, pasjonat komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych. Jedno z życiowych mott? „Życie jest zbyt krótkie, żeby nosić nudne buty…”

  Spytałem kiedyś Ulfa Ekmana o zadania lidera wspólnoty. Odpowiedział krótko:
  <<To lead, feed and protect>> czyli <<Prowadzić, karmić i chronić>>. Tej dewizy chcę się trzymać! (MN)

  Michał Saj

  Mąż jednej żony, ojciec piątki dzieci, przedsiębiorca, mówca, ewangelizator. Jest jednym z liderów Instytutu Ewangelizacji Świata ICPE Misja Polska. W swojej posłudze widział jak chromi zaczynają chodzić, głusi odzyskują słuch, chorzy natychmiast zdrowieją, a Bóg współdziała we wszystkim dla Jego dobra.

  Brak świadectw

  Podgląd kursu
  • Ofiara za koszty organizacyjne
   160.00
  • Dyrektor kursu Marta Mendrek
  • Czas trwania kursu 3 dni
  • Data 23 - 25 Lut 2024
  • Miejsce Lublin
  • Typ kursu Kursy stacjonarne