Rekolekcje online SZKOŁA WIARY CHARYZMATYCZNEJ

62 students

O kursie

„Tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat jest nasza wiara” (1J 5,4)
Cnota wiary jest konieczna dla każdego. Charyzmat wiary jest radykalnym zaufaniem Bożej miłości i Bożej mocy dzięki, któremu Bóg może swobodnie działać i czynić swoje cuda. Charyzmat wiary pozwala podejmować ryzyko dla Boga, będąc pewnym, że Bóg zwycięży. Ten charyzmat nie jest lekkomyślnością czy naiwnością, ani emocjonalnym porywem. Jest pewnością, że Bóg uczyni to co zapowiedział. Czasem mylimy zwykłą wiarę (wiara w to, że coś jest możliwe) – z charyzmatem wiary (czyli mocą, aby to się wydarzyło).
_______
➡ Czym jest i jak objawia się charyzmat wiary?
➡ Jak modlić się z wiarą by działy się cuda?
➡ Jak „przenosić góry”, które pojawiają się na naszej drodze?
➡ Jak nie poddawać się duchowi niewiary?
Na te i na wiele innych pytań znajdziesz odpowiedzi w trakcie re-transmisji rekolekcji SZKOŁA WIARY CHARYZMATYCZNEJ! Bóg jest poza czasem i wierzymy głęboko, że będzie to czas Jego działania i doświadczania Jego obecności! Dużo konferencji, osobistych świadectw głoszących, dużo przykładów, dużo pięknej modlitwy uwiebienia oraz panel dyskusyjny z odpowiedziami na najczęstsze pytania w tematyce rekolekcji.
_______

Prowadzą: Ks. Krzysztof Kralka SAC, Karol S0bczyk, Michał Nikodem oraz Tymoteusz Filar – więcej informacji w zakładce EKIPA.

 

 • Warunki uczestnictwa: rekolekcje przeznaczone są dla osób pełnoletnich
 • Treści: 6 konferencji+ panel dyskusyjny, modlitwy uwielbienia, modlitwa o wylanie Ducha Świętego
 • Czas trwania rekolekcji : ok. 11 godzin nagrań, możliwość uczestniczenia w dowolnym czasie i we własnym tempie. Konferencje bądą dostępne cały czas.
 • Rekolekcje onlina re-transmisja: treści udostępniane są na platformie kursowej PSNE w panelu użytkownika, w zakładce MOJE KURSY bezpośrednio po zapisaniu się na wydarzenie.
 • Ofiara za uczestnictwo: 50 zł

 

Zobacz więcej

Zawartość kursu

Wprowadzenie

 • Informacje organizacyjne

Część I

Część II

Część III

Część IV

Część V

Część VI

Część VII

Świadectwo

Ks. Krzysztof Kralka SAC

Pallotyn, ewangelizator i rekolekcjonista. Założyciel Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca oraz Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Autor wielu książek ewangelizacyjnych i formacyjnych. Od lat zaangażowany w formację formatorów i ewangelizatorów.

Tymoteusz Filar

Student teologii, ewangelizator, lider młodzieżowej wspólnoty HESED. Członek rady młodzieżowej Archidiecezji Gdańskiej. Wykładowca w szkole lidera i animatora młodzieży.

Michał Nikodem

Lider wspólnoty CHEFSIBA, mówca konferencyjny i rekolekcyjny, konferansjer, mistrz ceremonii, tłumacz, pasjonat komunikacji interpersonalnej i wystąpień publicznych.

Karol Sobczyk

Założyciel i Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Dynamiczny mówca, autor książek i publikacji, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Od 2018 roku jest członkiem Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce. Od 2018 roku jest przedstawicielem Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych przy Zespole ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski oraz od 2020 roku jest członkiem zespołu Krajowej Służby Komunii CHARIS w Polsce.

 • Bartosz, 19 lat

  Kurs ten pozwala odkryć podstawową, a przemilczaną prawdę o wierze. Prawdą jest to, że cuda dzieją się tu i teraz. Cuda czynione przez Ducha Świętego i że on jest i działa.
  Najważniejszym przeżyciem dla mnie było ukazanie, że Bóg działa tu i teraz, kocha tu i teraz, przebacza tu i teraz, uzdrawia tu i teraz, jest tu i teraz. W Swojej nieskończonej Miłości Bóg się objawia człowiekowi, żeby bardziej zwrócił na niego uwagę i bardziej Go pokochał. Bóg pragnie tylko i wyłącznie miłości, którą kierujemy ku Niemu.
  Dotknął mnie też moment, kiedy zostało pokazane i wyjaśnione, że tych “cudów” nie dokonują tylko ludzie, którzy są szczególnie namaszczeni, a że to Duch Święty wybiera i rozdziela człowiekowi jak chce i ile chce.
  Duch niewiary, który niestety blokuje człowieka w radykalnym pójściu za Jezusem uniemożliwia w pewien sposób działanie Ducha Świętego dla Kościoła Świętego. Cenne dla mnie było zwrócenie uwagi na istnienie ducha niewiary, co mi w pewien sposób pomogło bardziej rozeznawać, jakiego w tym momencie słucham ducha.
  Za te wielkie, Boże dzieło, którego Bóg dokonał w życiu ewangelizatorów jak i moim, dzięki tym rekolekcjom, Bogu niech będą dzięki!

 • Małgorzata, 45 lat

  Szczęść Boże. Biorę udział pierwszy raz w kursie online w szkole PSNE. Czuję, że sam Duch Święty mnie tu pokierował .Jakiś czas temu  mocno trafiły do mnie słowa z Listu do Filipian 3,8 ,szczególnie zdanie Pawła : (…) bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim – nie mając mojej sprawiedliwości ,pochodzącej z Prawa ,lecz Bożą sprawiedliwość, pochodzącą od Boga , opartą na wierze -poprzez poznanie Go : zarówno mocy Jego Zmartwychwstania jak i udziału w Jego cierpieniach (…)
  Dotarło do mnie ,że jako katolik, którego uczyli przede wszystkim rozważać mękę pańską i kontemplować krzyż mam też mieć poznania Chrystusa w mocy Jego Zmartwychwstania! To wzbudziło we mnie ogromne pragnienie poznania Chrystusa w całej prawdzie o Nim samym . 10 lat temu miałam doświadczenie spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym ,byłam potem przez jakiś czas w SNE ,gdzie miałam formację . Wiele rzeczy czytałam ,słuchałam konferencji, brałam udział w kilku kursach we wspólnocie ,ale na tym kursie konferencja o wierze mnie naprawdę poraziła . Dodała takiej nadziei i motywacji by tą porcję wiary, którą Bóg mi dał rozwijać . Wasze świadectwa, doświadczenia mocy Bożej na nowo pobudziły mnie do odkrywania i zrobienia tego kroku dalej . 10 lat z Bogiem ,ale tak naprawdę niewiele zmieniło się w moim życiu, nie widziałam za wiele cudów choćby w naszej wspólnocie ,od kilku lat prowadziłam dyskusje ze znajomymi na temat ruchów charyzmatycznych i tych posług . Był duży dystans do posługi uzdrowienia w imię Jezusa, tu chyba jest największa blokada i wiara czy to jest Boża posługa. Opinia innych , szczególnie znajomych tradycjonalistów, pasjonatów teologii zabijała  we mnie pragnienia Ewangelizacji , które gdzieś w środku były i są nadal . Dziękuję za wasze osobiste świadectwa ,na  nowo dały mi nadzieję by otworzyć się na te dary . We wspólnocie odkryłam w sobie pewien dar proroctwa widzenia obrazów . Ale nie było nikogo kto by wyjaśnił mi dokładnie jak tym posługiwać ,jak mieć pewność co jest od Boga ,a co może być ode mnie, jak rozwijać ten dar i upewnić się że faktycznie go mam .Daliście mi taki impuls by szukać samemu ,by jednak zgłębić ten temat ,nie zamykać się choć w moim wieku za wiele już chyba nie pomogę . Obecnie nie jestem w żadnej wspólnocie, szukam swojego miejsca. 5 lat odkąd urodziłam córkę jestem na takiej duchowej pustyni ,ale ostatnio Bóg na nowo wlał we mnie ogromny głód powrotu do słowa ,do formacji do szukania wspólnoty. Nie wiem gdzie chce mnie poprowadzić ,nie wiem jak rozeznać . Poprzednia wspólnota w której byłam posypała się , ludzie się poróżnili i odeszli do innych miejsc . Forma kursów online w moim przypadku to ogromny dar i ratunek duchowy ,za co jestem wdzięczna . Myślę że to nie ostatni kurs na tej platformie.

 • Ofiara za koszty organizacyjne
  50.00
 • Dyrektor kursu Ks. Krzysztof Kralka SAC
 • Czas trwania kursu 11 godzin
 • Typ kursu Re-transmisje