Kurs MODLITWY WSTAWIENNICZEJ ŁAZARZ 05-08.01.23

36 students

O kursie

Nieustannie dokonujemy wyborów, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Które z nich prowadzą nas ku życiu? Które sprawiają, że jest w nas coraz więcej smutku, nieufności, a w konsekwencji duchowej śmierci? Pełnia życia (J10,10), to plan Pana Boga względem każdego z nas. Takich właśnie– rozkochanych w życiu, wybierających życie w pełni, życie pełne Boga – wstawienników potrzeba. Jeśli posługujesz modlitwą wstawienniczą lub masz w najbliższym czasie podjąć tę posługę – przyjedź, zapraszamy! (kurs autorski SNE Wspólnota św. Barnaby)

Warunki uczestnictwa:

 • stała formacja we wspólnocie katolickiej,
 • zgoda odpowiedzialnych za wspólnotę

 

 • Termin: 05-08 stycznia 2023
 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Początek: w czwartek  (godz. 17:00 – 18:00 rejestracja uczestników, 18.00 kolacja, 19.00 Msza Święta,  ok. 20.00 wprowadzenie do kursu )
 • Zakończenie: w niedzielę 08.01 obiadem ok. 14:00
 • Koszty organizacyjne: 130 PLN (w tym kawa / herbata, ciastka, materiały dydaktyczne)
 • Koszt zakwaterowania w domu rekolekcyjnym z wyżywieniem: 270 PLN  (opłata gotówką na miejscu w recepcji domu rekolekcyjnego)
 • UWAGA: uczestnictwo w kursie z noclegiem jest ważne ze względu na specyfikę kursu. Prosimy o kontakt mailowy z biurem PSNE, w przypadku zaistnienia sytuacji uniemożliwiającej uczestnictwo z noclegiem.
 • Miejsce: Dom Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Dąbrowica 130A, 21-008 Tomaszowice

 

  Zobacz więcej

  Zawartość kursu

  Wprowadzenie

  • Informacje organizacyjne
  • Anna, 50 lat

   Piękny czas, który przeżyłam z Jezusem. Czas pełen modlitwy i uwielbienia. Czas nauki, aby służyć Bogu. Jezus przemienił moje serce, wlał dużo miłości i pokoju. Grupka do której trafiłam, była starannie przez Niego przygotowana. W moim przypadku dokonało się uzdrowienie podczas jednej z modlitw nade mną. Przyjechałam na rekolekcje z chorobą zatok, zatkanym nosem i bólem. Doznałam uzdrowienia. Zatoki się odetkały, mogłam swobodnie oddychać i nie używam już żadnych kropli do nosa. Wymarzona majówka dla mnie. Wierzę, że została dla mnie specjalnie przygotowana przez Boga. ,, Oto ja poślij mnie”.

  • Krystyna, 54 lat

   Pan dał mi nadzieję, że mogę przemienić swoje życie, poczuć się piękną i wartościową kobietą. Teraz mogę służyć Mu jeszcze bardziej, bo ten Kurs mnie poukładał w posłudze w której już posługuję i dał mi nowe pragnienia w Nim i z Nim. Chwała Panu!

  • Marta, 36 lat

   Podczas tych czterech dni Pan Jezus pochylił się nad moim sercem i zajął się każdym chorym miejscem. Jechałam tutaj myśląc, że nauczę się jak pomagać innym przez modlitwę wstawienniczą, a On całą uwagę skupił na mnie. Zapomniałam, że jestem ważna, zaniedbałam własne serce, a On się o nie kompleksowo zatroszczył. Wierzę, że zostałam uwolniona od pewnej grzesznej skłonności, z którą zmagam się od lat. Rozpalił we mnie dar śpiewu w językach. Poprzez słowa poznania potwierdził moje posłanie ( do modlitwy wstawienniczej, proroctwa? Tego jeszcze nie wiem). Po raz pierwszy doświadczyłam też spoczynku w Duchu Świętym.

  • Anna, lat 53

   Wstawiennikiem jestem od wielu lat i jestem czynna w tej posłudze. Wierzę w Jezusa i do modlitwy staram się stanąć z wiarą, zaufaniem i pokorą. Jednak będąc na kursie okazało się że wierzę, a jednak nie wierzę! Byłam mocno zaskoczona sama sobą. Ten kurs na nowo rozpalił moją wiarę bardzo mocno! W tej posłudze ważna jest formacja. Wracam do domu napełniona wiarą a przede wszystkim Jezusem. Amen. 🙂

  • Martyna, 20 lat

   Ten kurs przeszedł moje oczekiwania. Spodziewałam się teorii, natomiast było mi dane doświadczyć żywego Boga, który nie tylko przeze mnie chce uzdrawiać, ale który uzdrawia mnie. Potężna obecność Ducha Świętego przyniosła umocnienie wiary. Dzięki Bogu zostały naprostowane fałsze i kłamstwa w których żyłam, Bóg dał mi łaskę naprawdę otworzenia się na Niego. Potężne świadectwa i potężna wiedza Księdza to coś czego można słuchać i czerpać. Pan na tym kursie uzdalnia, ale przede wszystkim uwalnia. Niech mu będzie za to chwała na wieki. Amen.

  • Beata, 44 lat

   Kurs przyniósł potwierdzenie i przebudzenie w pragnieniach. Sprawił, że na nowo przebudziłam się z uśpienia. Wiem, że jest więcej i pragnę tego więcej doświadczać w codziennym życiu. Ufam, że Pan rozpalił moje serce wielka gorliwością w modlitwie, zabrał wstyd przeszłości i sprawił, że tak jak Łazarz mogę wyjść z grobu. Chwała Panu za to, że z tak wielką mocą działa wśród nas, że namaszcza w powołaniu i potwierdza drogę dalszej służby, wlewa pragnienia przywracania innych do życia i niesienia Słowa Bożego jeszcze dalej. Wierzę, że styl życia wstawiennika będzie moim codziennym stylem funkcjonowania.

  • Wiola, 45 lat

   Piękny Kurs!

   Bóg prowadził i mówił do mnie przez Głoszących, czynił przełom w przekonaniu, że Zmartwychwstanie Jezusa to wezwanie do życia z Jego mocą i głębią. To przeciwieństwo biedy, narzekania, marazmu. To życie pełne cudów, radości i pełni wynikających z chodzenia za Nim, w Jego chwale, ale to też otwieranie serca na tych, którzy są w cierpieniu, bólu, aby ich przywracać do życia mocą i według prowadzenia Jezusa. Wracam z kursu pełna Mocy, ale też z pragnieniem chodzenia w chwale Bożej w Jego obecności i bliskiej relacji, z wielkim pragnieniem pójścia za Nim i za Jego Słowem, tam gdzie mnie pośle. Chwała Panu!

  • Anna, 51 lat

   Największym przełomem na ty kursie, był moment podczas modlitwy wstawienniczej w małych grupkach, ponieważ po raz pierwszy zaufałam i poprowadziłam modlitwę sama i to GŁOŚNO! Zaufałam, że mogę to zrobić, nie po cichu i nie w ukryciu i że to ja mogłam użyczyć Duchowi Świętemu swego głosu.

  • Alina, 62 lata

   Kurs Modlitwy Wstawienniczej obudził moje pragnienia modlitwy wstawienniczej. Poprzez swoją dynamikę modlitwy, a w zasadzie wielu modlitw, przebudził mojego ducha do działania. To niesamowite jak Jezus mocno działał podczas kursu, czyniąc swoje cuda. Rozpalał w nas wiarę i pragnienia służby innym. Polecam każdemu, to nie kurs gdzie posiądziesz wiedzę, to warsztat, w którym sam Mistrz Jezus uczynił moje serce sercem wstawiennika.

  • Basia

   Nie myślałam, że tyle otrzymam dla siebie, że Pan będzie mnie uzdrawiał tak mocno i wyrywał korzenie, które tak często hamowały mnie w działaniu. Bardzo mocne było dla mnie to, żeby z wiara oddać Bogu swój problem i już do niego nie wracać. To mi pokazało jak wiele radości zabiera mi kontemplowanie bólu i ran i że Pan chce dla mnie więcej i chce mi dawać życie i to życie w obfitości. Wierzę, że Pan mnie uzdrowił fizycznie z zachwiania równowagi i niedowładu prawego błędnika. Wyśpiewuję mu chwałę i uwielbiam Go w tym. Zostawiłam też w Jego rękach moją przyszłość i mam wielkie pragnienie by w moim tu i teraz reagować razem z Bogiem na rany świata i człowieka i wstawiać się za ludźmi potrzebującymi tam gdziekolwiek Pan mnie pośle. Myślę, że ten kurs mogę nazwać przełomem w moim życiu i dziś mówię Panu: Oto ja, poślij mnie.

  • Ania

   Będąc na kursie Pan bardzo mocno poruszał się po obszarach w moim życiu. Uwolnił mnie od kłamstwa któremu uwierzyłam: że nie dam rady, że się nie nadaję. Zabierał moje lęki i uzdrawiał moje wnetrze. Pokazał mi jak jest wielki i potężny i że nie ma rzeczy niemożliwych dla niego. Pokazał mi ten kurs, że w Bogu jest więcej, że jestem ważna, że mam autorytet i że On się posłużył takim kimś jak ja… że, dla nas ma życie w obfitości.

  • Lidia, 62 lat

   Wstawiennictwo od jakiegoś czasu jest bliskie mojemu sercu. Bez wahania zapisałam się na ten kurs, oczekując, że nauczę się jeszcze bardziej tej posługi: Nie zawiodłam się. Teoria z praktyką dały pełną harmonię kursowi. Moim bonusem była świadomość bycia wstawiennikiem. Wiem już, że to nie tylko posługa, ale styl życia. Pan namaszcza mnie do tego, by nieść go innym. Kurs utwierdził mnie w przekonaniu, że to Jego droga, do której mnie zaprasza. Kurs ożywił moją wiarę, rozradował w posłudze Jemu i tym do których mnie posyła. Chwała mu za wszystko!

  • Czas trwania kursu 4 dni
  • Data 05 - 08 Sty 2023
  • Miejsce Dąbrowica k. Lublina