Kurs JAN 29.06-03.07.22

1 students

O kursie

Jan – umiłowany uczeń Jezusa, który zasiadał u stóp Mistrza i wsłuchiwał się w Jego głos, znał nawet rytm bicia serca swojego Mistrza. Jan miał świadomość, że uczniostwo wymaga ofiary, konkretnej postawy, odpowiednich relacji z otoczeniem, ciągłej formacji… tak, by z ucznia stać się apostołem i coraz bardziej upodabniać się do Mistrza, być tak jak On. Kurs ten ukazuje cechy i mentalność prawdziwego ucznia Jezusa, którego serce On sam kształtuje w Eucharystii. Kurs Jan to kurs duchowości.

Warunki uczestnictwa:

 • kurs przeznaczony dla osób pełnoletnich
 • uczestnictwo w kursie FILIP / NOWE ŻYCIE i EMAUS
 • stała formacja we wspólnocie katolickiej

W przypadku chęci uczestnictwa w kursie, ale nie spełnianiu powyższych warunków, prosimy o przesłanie uzasadnienia chęci uczestnictwa na adres: [email protected] – zgłoszenie zostanie rozpatrzone wówczas indywidualnie.

 • Termin: 29 czerwca – 03 lipca 2022
 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Początek: w środę 29.06  (godz. 17:00 – 18:00 rejestracja uczestników, 18:00 kolacja, 19:00 Msza Święta, 20:00 wprowadzenie do kursu)
 • Zakończenie: w niedzielę 03.07 zakończenie obiadem ok. 14:00
 • Ofiara na pokrycie kosztów uczestnictwa: 450 PLN (cena z noclegiem i wyżywieniem)
 • Zaliczka: 100 PLN przy zapisie (w przypadku rezygnacji uczestnika z kursu zaliczka nie jest zwracana), pozostałą kwotę (350 zł) należy uiścić w dniu rozpoczęcia kursu w recepcji.
 • Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne Łomża, Plac Jana Pawła II 1, 18-400 Łomża (brama wjazdowa na parking od ul. Polowej)

  Zobacz więcej

  Zawartość kursu

  Wprowadzenie

  • Informacje organizacyjne
  • Paweł

   Na tym kursie Jezus pokazał mi rzeczy, które potrzebowały uzdrowienia i pokazał mi drogę, jaką powinienem iść, by stać się Jego prawdziwym uczniem. Mogłem doświadczyć wielkiej miłości, która uzdrawiała moje wnętrze. Uzdrowione zostały także moje relacje z przyjaciółmi z całej mojej wspólnoty.

  • Emilia, 27 l.

   W czasie tego kursu doświadczyłam ogromnej troski Boga o mnie i poczucia bezpieczeństwa, które możliwe jest w pełni tylko w Nim. Jezus przychodził niespodziewanie, chwilami chciał, abym to ja zawalczyła o Jego obecność, ale zawsze było to spotkanie pełne łagodności i miłości. Doświadczyłam także ciosania i oczyszczania, zapraszał do stanięcia w prawdzie, do spojrzenia w lustro i odpowiedzi na pytanie – czy na pewno idę za Nim i czy jestem gotowa pójść do końca. Przeżyłam wiele radosnych chwil, doświadczenia bliskości drugiego człowieka i zobaczenia Jezusa w drugim człowieku. Jezus zaprosił także do jeszcze mocniejszego przylgnięcia do Niego, zaufania Mu i powierzenia planu na moje życie. Dał jednocześnie wolność i przekonanie, że On zatroszczy się znacznie lepiej i piękniej, niż ja mogłabym sobie wymarzyć.

  • Tomasz, 33 l.

   Pan Jezus na tym kursie, nauczył mnie pokory. Pokonał obszary, w których powinienem wzrastać i sprawił, że musiałem stanąć w prawdzie o sobie samym, za co jestem Mu bardzo wdzięczny. Kulminacyjnym momentem było Słowo, które otrzymałem w przedostatni dzień kursu, a także nauczania podczas ostatniego dnia. Pokruszył moje serce, abym wzrastał w Nim na nowo, uświadomił mi, że najpierw trzeba być uczniem a później Apostołem i dlatego chwała Panu. P.S.(..). Hasło dla mnie tego kursu: „Dobrym ewangelizatorem stajesz się wtedy, kiedy znajdziesz i uformujesz swojego następcę”

  • Kasia

   Na kursie Jan, Bóg uświadomił mi wiele rzeczy, min. To jak wiele mam do uporządkowania, zorganizowania, jak dużo pracy przede mną. Bóg pokazał mi również, że nie jestem w tym sama, że wystarczy mi Jego łaski, a wszystko, co mnie trudnego spotyka jest dla mojego dobra, a przede wszystkim dla budowania Jego Królestwa. Bóg przypomniał mi, że jestem Jego umiłowaną córką. Dziękuję Bogu i ekipie prowadzącej za ten czas.

  • Małgosia, 30 l.

   Dziękuję Panu Jezusowi, że zaprosił mnie na ten kurs. Pokazał mi On jak bardzo mnie kocha i jak zależy Mu na mnie. Pokazał też, w których aspektach nie domagam i dał obietnicę, że jeśli Mu zaufam, zawierzę, to On będzie działał. Tylko muszę to zrobić NATYCHMIAST! Wcześniej bardzo często (właściwie zawsze) odkładałam prawdziwe nawrócenie na później. Potem, zacznę od jutra…i nigdy mi się nie udawało. Tak bardzo stare nawyki mnie zniewalały. Teraz już nie chcę odkładać. Idę natychmiast, bo idę z Jezusem, w Jego mocy! Amen. Chwała Panu!

  • Ania

   Podczas kursu Jan, w którym uczestniczyłam w tym roku Bóg działał mojemu sercu wspaniałe rzeczy. Bardzo mocno moje serce zostało przez Boga poruszone, podczas gdy usłyszałam słowa „Nie każdy, kto Mi mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego”, Bóg dał mi poznać, że nie zawsze moje inicjatywy i działanie są poparte czystymi motywacjami. Zobaczyłam, że jako uczeń Jezusa mam, tak jak mój Mistrz, wpatrywać się przede wszystkim w Boga i wsłuchiwać się w Jego słowa a nie skupiać się na tym świecie i na tym jak ten świat mnie ocenia, by gdy się spotkamy w niebie Bóg mógł do mnie powiedzieć „Podejrzewam, że jesteś uczniem Mojego Syna Jezusa, wejdź do Królestwa Niebieskiego”. Zobaczyłam także, że trudne i bolesne doświadczenia, których często nie rozumiem są dla mnie błogosławieństwem, bo Bóg także przez nie chce mnie formować i wyprowadzać z nich wiele dobrego. Przez te doświadczenia i prześladowania staję się także podobna do mojego Mistrza, który wiele wycierpiał stając się człowiekiem i ja, jako uczeń dzielę los mojego Mistrza. Za ten wspaniały czas i za to, co Bóg uczynił mojemu sercu Chwała Panu!

  • Kasia

   Na kursie Jan Jezus dał mi nowe życie – życie, z którego sama się wcześniej wykreśliłam. Dał mi doświadczyć radości i miłości Ojca z powrotu marnotrawnej córki. Na kursie ofiarowałam Jezusowi całą moją radość z tego, że Jezus mnie wybawił, oddałam Mu wszystkich ludzi, którzy mnie do Niego przyprowadzili i wspólnotę. Jezus jest Panem całego mojego życia i wiem, że On zawsze jest ze mną. Chwała Panu!

  • Bartłomiej

   W czasie tego kursu Pan Bóg pokazał mi, że nie jestem Jego uczniem. Uświadomił mi, że to, co uważałem za rzecz, która jest moim priorytetem, była właściwie na ostatnim miejscu. Jezus dał mi siłę, by przestawić kolejność do właściwej i pokazał, że ten, kto miłuje może wszystko uczynić dla chwały Boga.

  • Milena, 37 l.

   Kurs Jan był dla mnie czasem Bożego błogosławieństwa. Jezus bardzo konkretnie rozkochał mnie w swoim krzyżu. Powiedział do mnie, że na Jego krzyżu mam wszystko, co mi jest potrzebne. To z kolei wywołało w moim sercu wielką gotowość go głoszenia Ewangelii i dzielenia się Nim oraz sobą. Pan Jezus objawił mi się w sposób niezwykły. Dał się poznać jako mój najlepszy Przyjaciel. Chwała Panu.

  • Ewelina

   Kurs Jan pozwolił mi na odnowienie relacji z Jezusem oraz zajęcie prawdziwego miejsca w Jego planie zbawienia jako umiłowanego ucznia. Jezus pozwolił mi na nowo zachwycić się Jego nauką. Kus ten dał mi ogromny i silny fundament w dziele formacji, a także uzdrowił wiele sfer mojego życia i dał nowe spojrzenie na wiarę, a także moją zwykłą, codzienną rzeczywistość, która na pewno nie będzie już taka sama. Chwała Panu!

  • Paweł

   Na kursie Jan Jezus dał mi głębokie pragnienie formowania w sobie ucznia Jezusa, trwania przy Nim i następnie podjęcia się formowania kolejnych uczniów. Chcę, by ten kurs był dla mnie nowym początkiem. Mam świadomość, że Słowo musi biec. Mam świadomość, że bez mojego uczniostwa plan Boży nie może być realizowany. Chwała Panu!

  • Kinga, 22 lata

   Na kursie Jan, Jezus uzdolnił mnie do tego, aby porzucić wszystko, co nie pozwalało mi iść za Nim na 100%, oddać Mu moje życie całkowicie i bez reszty. Pokazał mi moje plany na przyszłość, wokół których skoncentrowałam moją codzienność i uwolnił od nich moje serce, zapraszając do życia z Nim i w Nim, życia Jego życiem, oddając się na służbę moim braciom i siostrom, do których mnie pośle.

  Podgląd kursu
  • Czas trwania kursu 5 dni
  • Data 29 Cze - 03 Lip 2022
  • Miejsce Łomża