Kurs JAN 26-30.06.24 Kielce

23 students

O kursie

Jan – umiłowany uczeń Jezusa, który zasiadał u stóp Mistrza i wsłuchiwał się w Jego głos, znał nawet rytm bicia serca swojego Mistrza. Jan miał świadomość, że uczniostwo wymaga ofiary, konkretnej postawy, odpowiednich relacji z otoczeniem, ciągłej formacji… tak, by z ucznia stać się apostołem i coraz bardziej upodabniać się do Mistrza, być tak jak On. Kurs ten ukazuje cechy i mentalność prawdziwego ucznia Jezusa, którego serce On sam kształtuje w Eucharystii. Kurs Jan to kurs duchowości.

Warunki uczestnictwa:

 • kurs przeznaczony dla osób pełnoletnich
 • uczestnictwo w kursie FILIP / NOWE ŻYCIE i EMAUS
 • stała formacja we wspólnocie katolickiej

W przypadku chęci uczestnictwa w kursie, ale nie spełnianiu powyższych warunków, prosimy o przesłanie uzasadnienia chęci uczestnictwa na adres: [email protected] – zgłoszenie zostanie rozpatrzone wówczas indywidualnie.

 • Termin: 26 – 30 czerwca 2024
 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Początek: w środę 26.06  (godz. 17:00 – 18:00 rejestracja uczestników, 18:00 kolacja, 19:00 Msza Święta, 20:00 wprowadzenie do kursu)
 • Zakończenie: w niedzielę 30.06 zakończenie ok. godz. 14:00
 • Koszt uczestnictwa w kursie: 180 PLN (kawa / herbata, ciastka, materiały dydaktyczne, koszty organizacyjne)
 • Koszt zakwaterowania w domu rekolekcyjnym z wyżywieniem: 500 PLN  (opłata gotówką na miejscu w recepcji domu rekolekcyjnego)
 • Uwaga: uczestnictwo z noclegiem jest ważne ze względu na specyfikę kursu
 • Miejsce: Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach, ul. Jana Pawła II 7, 25-025

 

  Zobacz więcej

  Zawartość kursu

  Wprowadzenie

  • Informacje organizacyjne
   00:00
  • Piotr, 37 lat

   Bardzo dziękuję Bogu za zaproszenie na kurs Jana i że postawił mi tak wspaniałych ewangelizatorów na tym spotkaniu. Był to dla mnie czas łaski, czas w którym Bóg pokazywał mi prawdę o sobie i że tak naprawdę to moja formacja jest w opłakanym stanie, a serce bardzo daleko od Pana. Podczas tego kursu zrozumiałem swoje błędy i nad czym mam pracować. Pan upomniał się o mnie i powołał mnie do najważniejszej misji poświęcając temu całe moje życie. Podczas ciszy Kochany Tato powiedział: „Piotrze pójdź za Mną”, powołał mnie chociaż po ludzku się nie nadaję, ale wszystko mogę w tym, który mnie umacnia. Chwała Panu.

  • s. Maria Magdalena, 33 l.

   Czas tego kursu potwierdził mi moje pragnienie, aby relacja z Maryją Matką mojego Pana, Bożej Oblubienicy została przeze mnie pogłębiona. Oto Ona w swojej cichości domaga się, by być moją orędowniczką u swojego Syna , abym prosiła przez Nią, Jej Syna. Kurs ten otworzył mnie na ludzi, którzy są obok mnie, a może potrzebują świadectwa, pokazania im Jezusa. Kurs wzbudził we mnie pragnienie, by mówić o Jezusie i Jego Ewangelii tam gdzie jestem. Czas ten napełnił mnie radością z faktu, że jestem uczniem Pana. Wdzięcznością, ze jestem obdarowana i sama mogę obdarować innych. Uwielbienie, ze jestem wybrana i umiłowana.

  • Małgosia

   Jezus bardzo dużo uczynił dla mnie na tym kursie. Pokazał mi prawdę o sobie i to, żebym nie bała się głosić Jezusa. Chcę być uczniem Jezusa! – ta formacja się już zaczęła. W mojej rodzinie Pan Jezus też rozpoczął swoje działanie dość mocne. Pogodziłam się z mężem po długiej rozłące i Pan obiecał, że odbuduje nasz związek małżeński. Chwała Panu za to, co dla mnie uczynił!

  • Wojtek, 26 l.

   Pragnąłem wolności serca i Bóg wybrał idealny czas, miejsce i ludzi aby uczyć mnie wolności. Bardzo głęboko docierał do mego serca, pokazywał prawdę i oczyszczał. Choć zawsze wyznawałem i mówiłem, że Pan Jezus jest na pierwszym miejscu, to doświadczyłem, że prawda jest inna, że cenię wyżej relacje, pewne środki, które dają mi poczucie bezpieczeństwa. Oddałem to wszystko i podjąłem decyzję rezygnacji z tego co odbiera wolność. Tylko w Jezusie jest wolność, nie potrzebuję troszczyć się zbytnio o życie.

  • Beata, 42 l.

   W czasie tego kursu Jezus mi pokazał, co jest wg mnie najważniejsze w życiu, a jak bardzo różni się od Prawdy. Poznałam przestrzenie, nad którymi mam jeszcze popracować, nad wiarą w Miłość Tatusia, a zwłaszcza nad miłością do siebie. Ujrzałam, w jakim kierunku podążam, w jakiej sferze jestem, co niesie za sobą kolejna sfera, w jaki sposób mam podążać. To ważne bym formowała następnych uczniów, bo bez nich wielu ludzi nie pozna miłości Bożej.

  • Katarzyna, 35 l.

   Na początku kursu głoszący poinformował, że kurs Jan jest rachunkiem sumienia i taki okazał się w moim przypadku. Jezus pytał mnie – przez Słowo i wydarzenia – w trakcie trwania kursu, czy jestem zimna czy gorąca? To ważne pytanie, które uświadomiło mi, że formować może ktoś gorący, kto pociągnie innych ku Chrystusowi. Przebieg kursu rozpala serce i pozwala być przy Nauczycielu, rzeczywiście jak umiłowany uczeń.

  • Stanisław

   Dziękuję Panu Bogu, że zaprosił mnie Stanisława na kurs Jan. Poznałem jak Pan Jezus uczył swoich uczniów i formował ich. Ja starałem się wszystkie te metody zgłębić, poznać, żeby czynić podobnie, oby z tej szkoły otrzymać obfite owoce i przekazać w miarę swoich możliwości innym tj. rodzinie, znajomym i mojej wspólnocie. Z pomocą Ducha Świętego pragnę to realizować.

  • Marzena, 37 l.

   Podczas tego kursu Jezus dotykał wielu obszarów mojego życia, szczególnie pokazywał te, które wymagają pracy i poprawy. Odkryłam modlitwę w milczeniu, czas wsłuchiwania się w głos Pana, którą na pewno będę praktykować. Na tym kursie Jezus także posługiwał się mną, aby mówić drugiemu człowiekowi jaki jest piękny i wartościowy w oczach Pana.(..). Jestem gotowa na powoływanie mnie przez Jezusa do różnych posług. Pragnę iść za Panem i oddać Mu wszystko, co mogłoby mnie w ograniczać lub przeszkadzać. (..)

  • Ania

   Kurs pozwolił mi uporządkować wiedzę, poukładać we właściwe szufladki. Na nowo pragnę odkrywać i budować relację z Bogiem Ojcem. Przypomniałam sobie jak piękna może być cisza, w której mogę słyszeć Jego głos. Zrozumiałam, dlaczego doświadczenia ostatnich 3 miesięcy były tak ważne, mimo tak potwornego bólu. Zrobiłam duży postęp w pokochaniu siebie i zaakceptowaniu taką jaka jestem. Oddałam wszystko co mam najcenniejsze.

  • Marta

   Kurs Jan był dla mnie przepięknym czasem przy sercu mojego jedynego Mistrza i Nauczyciela. Pan na nowo odnowił naszą miłość, ożywił wzajemną relację i jeszcze bliżej przyciągnął mnie do siebie. Dał mi głębokie pragnienie i tęsknotę przebywania tylko z Nim i dla Niego. Pokazał, że uczeń jest jak jego Mistrz-od początku, aż po krzyż. Dał mi pragnienie życia dla Jezusa i formowania kolejnych uczniów, by Słowo biegło. Chwała Panu!

  • Emilia, 27 l.

   W czasie tego kursu doświadczyłam ogromnej troski Boga o mnie i poczucia bezpieczeństwa, które możliwe jest w pełni tylko w Nim. Jezus przychodził niespodziewanie, chwilami chciał, abym to ja zawalczyła o Jego obecność, ale zawsze było to spotkanie pełne łagodności i miłości. Doświadczyłam także ciosania i oczyszczania, zapraszał do stanięcia w prawdzie, do spojrzenia w lustro i odpowiedzi na pytanie – czy na pewno idę za Nim i czy jestem gotowa pójść do końca. Przeżyłam wiele radosnych chwil, doświadczenia bliskości drugiego człowieka i zobaczenia Jezusa w drugim człowieku. Jezus zaprosił także do jeszcze mocniejszego przylgnięcia do Niego, zaufania Mu i powierzenia planu na moje życie. Dał jednocześnie wolność i przekonanie, że On zatroszczy się znacznie lepiej i piękniej, niż ja mogłabym sobie wymarzyć.

  • Paweł

   Na tym kursie Jezus pokazał mi rzeczy, które potrzebowały uzdrowienia i pokazał mi drogę, jaką powinienem iść, by stać się Jego prawdziwym uczniem. Mogłem doświadczyć wielkiej miłości, która uzdrawiała moje wnętrze. Uzdrowione zostały także moje relacje z przyjaciółmi z całej mojej wspólnoty.

  Podgląd kursu
  • Czas trwania kursu 5 dni
  • Data 26 - 30 Cze 2024
  • Miejsce Kielce