Kurs JAN 10-13.11.22

31 students

Opis

Jan – umiłowany uczeń Jezusa, który zasiadał u stóp Mistrza i wsłuchiwał się w Jego głos, znał nawet rytm bicia serca swojego Mistrza. Jan miał świadomość, że uczniostwo wymaga ofiary, konkretnej postawy, odpowiednich relacji z otoczeniem, ciągłej formacji… tak, by z ucznia stać się apostołem i coraz bardziej upodabniać się do Mistrza, być tak jak On. Kurs ten ukazuje cechy i mentalność prawdziwego ucznia Jezusa, którego serce On sam kształtuje w Eucharystii. Kurs Jan to kurs duchowości.

Warunki uczestnictwa:

 • kurs przeznaczony dla osób pełnoletnich
 • uczestnictwo w kursie FILIP / NOWE ŻYCIE i EMAUS
 • stała formacja we wspólnocie katolickiej

W przypadku chęci uczestnictwa w kursie, ale nie spełnianiu powyższych warunków, prosimy o przesłanie uzasadnienia chęci uczestnictwa na adres: [email protected] – zgłoszenie zostanie rozpatrzone wówczas indywidualnie.

 • Termin: 10 – 13 listopada 2022
 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Początek: w czwartek 10.11  (godz. 17:00 – 18:00 rejestracja uczestników, 18:00 kolacja, 19:00 Msza Święta, 20:00 wprowadzenie do kursu)
 • Zakończenie: w niedzielę 13.11 zakończenie ok. godz. 20:00
 • Koszt uczestnictwa w kursie: 150 PLN (kawa / herbata, ciastka, materiały dydaktyczne, koszty organizacyjne)
 • Koszt zakwaterowania w domu rekolekcyjnym z wyżywieniem: 300 PLN  (opłata gotówką na miejscu w recepcji domu rekolekcyjnego)
 • Miejsce: Dom Spotkania Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Dąbrowica 130A, 21-008 Tomaszowice

 

  Tematy tego kursu

  1 Moduły

  Wprowadzenie

  Informacje organizacyjne
  • Katarzyna, 35 l.

   Na początku kursu głoszący poinformował, że kurs Jan jest rachunkiem sumienia i taki okazał się w moim przypadku. Jezus pytał mnie – przez Słowo i wydarzenia – w trakcie trwania kursu, czy jestem zimna czy gorąca? To ważne pytanie, które uświadomiło mi, że formować może ktoś gorący, kto pociągnie innych ku Chrystusowi. Przebieg kursu rozpala serce i pozwala być przy Nauczycielu, rzeczywiście jak umiłowany uczeń.

  • Beata, 42 l.

   W czasie tego kursu Jezus mi pokazał, co jest wg mnie najważniejsze w życiu, a jak bardzo różni się od Prawdy. Poznałam przestrzenie, nad którymi mam jeszcze popracować, nad wiarą w Miłość Tatusia, a zwłaszcza nad miłością do siebie. Ujrzałam, w jakim kierunku podążam, w jakiej sferze jestem, co niesie za sobą kolejna sfera, w jaki sposób mam podążać. To ważne bym formowała następnych uczniów, bo bez nich wielu ludzi nie pozna miłości Bożej.

  • Marzena, 37 l.

   Podczas tego kursu Jezus dotykał wielu obszarów mojego życia, szczególnie pokazywał te, które wymagają pracy i poprawy. Odkryłam modlitwę w milczeniu, czas wsłuchiwania się w głos Pana, którą na pewno będę praktykować. Na tym kursie Jezus także posługiwał się mną, aby mówić drugiemu człowiekowi jaki jest piękny i wartościowy w oczach Pana.(..). Jestem gotowa na powoływanie mnie przez Jezusa do różnych posług. Pragnę iść za Panem i oddać Mu wszystko, co mogłoby mnie w ograniczać lub przeszkadzać. (..)

  • Stanisław

   Dziękuję Panu Bogu, że zaprosił mnie Stanisława na kurs Jan. Poznałem jak Pan Jezus uczył swoich uczniów i formował ich. Ja starałem się wszystkie te metody zgłębić, poznać, żeby czynić podobnie, oby z tej szkoły otrzymać obfite owoce i przekazać w miarę swoich możliwości innym tj. rodzinie, znajomym i mojej wspólnocie. Z pomocą Ducha Świętego pragnę to realizować.

  • Marta

   Kurs Jan był dla mnie przepięknym czasem przy sercu mojego jedynego Mistrza i Nauczyciela. Pan na nowo odnowił naszą miłość, ożywił wzajemną relację i jeszcze bliżej przyciągnął mnie do siebie. Dał mi głębokie pragnienie i tęsknotę przebywania tylko z Nim i dla Niego. Pokazał, że uczeń jest jak jego Mistrz-od początku, aż po krzyż. Dał mi pragnienie życia dla Jezusa i formowania kolejnych uczniów, by Słowo biegło. Chwała Panu!

  • Ania

   Kurs pozwolił mi uporządkować wiedzę, poukładać we właściwe szufladki. Na nowo pragnę odkrywać i budować relację z Bogiem Ojcem. Przypomniałam sobie jak piękna może być cisza, w której mogę słyszeć Jego głos. Zrozumiałam, dlaczego doświadczenia ostatnich 3 miesięcy były tak ważne, mimo tak potwornego bólu. Zrobiłam duży postęp w pokochaniu siebie i zaakceptowaniu taką jaka jestem. Oddałam wszystko co mam najcenniejsze.

  • Paweł

   Na tym kursie Jezus pokazał mi rzeczy, które potrzebowały uzdrowienia i pokazał mi drogę, jaką powinienem iść, by stać się Jego prawdziwym uczniem. Mogłem doświadczyć wielkiej miłości, która uzdrawiała moje wnętrze. Uzdrowione zostały także moje relacje z przyjaciółmi z całej mojej wspólnoty.

  • Emilia, 27 l.

   W czasie tego kursu doświadczyłam ogromnej troski Boga o mnie i poczucia bezpieczeństwa, które możliwe jest w pełni tylko w Nim. Jezus przychodził niespodziewanie, chwilami chciał, abym to ja zawalczyła o Jego obecność, ale zawsze było to spotkanie pełne łagodności i miłości. Doświadczyłam także ciosania i oczyszczania, zapraszał do stanięcia w prawdzie, do spojrzenia w lustro i odpowiedzi na pytanie – czy na pewno idę za Nim i czy jestem gotowa pójść do końca. Przeżyłam wiele radosnych chwil, doświadczenia bliskości drugiego człowieka i zobaczenia Jezusa w drugim człowieku. Jezus zaprosił także do jeszcze mocniejszego przylgnięcia do Niego, zaufania Mu i powierzenia planu na moje życie. Dał jednocześnie wolność i przekonanie, że On zatroszczy się znacznie lepiej i piękniej, niż ja mogłabym sobie wymarzyć.

  • Tomasz, 33 l.

   Pan Jezus na tym kursie, nauczył mnie pokory. Pokonał obszary, w których powinienem wzrastać i sprawił, że musiałem stanąć w prawdzie o sobie samym, za co jestem Mu bardzo wdzięczny. Kulminacyjnym momentem było Słowo, które otrzymałem w przedostatni dzień kursu, a także nauczania podczas ostatniego dnia. Pokruszył moje serce, abym wzrastał w Nim na nowo, uświadomił mi, że najpierw trzeba być uczniem a później Apostołem i dlatego chwała Panu. P.S.(..). Hasło dla mnie tego kursu: „Dobrym ewangelizatorem stajesz się wtedy, kiedy znajdziesz i uformujesz swojego następcę”

  • Kasia

   Na kursie Jan, Bóg uświadomił mi wiele rzeczy, min. To jak wiele mam do uporządkowania, zorganizowania, jak dużo pracy przede mną. Bóg pokazał mi również, że nie jestem w tym sama, że wystarczy mi Jego łaski, a wszystko, co mnie trudnego spotyka jest dla mojego dobra, a przede wszystkim dla budowania Jego Królestwa. Bóg przypomniał mi, że jestem Jego umiłowaną córką. Dziękuję Bogu i ekipie prowadzącej za ten czas.

  • Małgosia, 30 l.

   Dziękuję Panu Jezusowi, że zaprosił mnie na ten kurs. Pokazał mi On jak bardzo mnie kocha i jak zależy Mu na mnie. Pokazał też, w których aspektach nie domagam i dał obietnicę, że jeśli Mu zaufam, zawierzę, to On będzie działał. Tylko muszę to zrobić NATYCHMIAST! Wcześniej bardzo często (właściwie zawsze) odkładałam prawdziwe nawrócenie na później. Potem, zacznę od jutra…i nigdy mi się nie udawało. Tak bardzo stare nawyki mnie zniewalały. Teraz już nie chcę odkładać. Idę natychmiast, bo idę z Jezusem, w Jego mocy! Amen. Chwała Panu!

  • Ania

   Podczas kursu Jan, w którym uczestniczyłam w tym roku Bóg działał mojemu sercu wspaniałe rzeczy. Bardzo mocno moje serce zostało przez Boga poruszone, podczas gdy usłyszałam słowa „Nie każdy, kto Mi mówi Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego”, Bóg dał mi poznać, że nie zawsze moje inicjatywy i działanie są poparte czystymi motywacjami. Zobaczyłam, że jako uczeń Jezusa mam, tak jak mój Mistrz, wpatrywać się przede wszystkim w Boga i wsłuchiwać się w Jego słowa a nie skupiać się na tym świecie i na tym jak ten świat mnie ocenia, by gdy się spotkamy w niebie Bóg mógł do mnie powiedzieć „Podejrzewam, że jesteś uczniem Mojego Syna Jezusa, wejdź do Królestwa Niebieskiego”. Zobaczyłam także, że trudne i bolesne doświadczenia, których często nie rozumiem są dla mnie błogosławieństwem, bo Bóg także przez nie chce mnie formować i wyprowadzać z nich wiele dobrego. Przez te doświadczenia i prześladowania staję się także podobna do mojego Mistrza, który wiele wycierpiał stając się człowiekiem i ja, jako uczeń dzielę los mojego Mistrza. Za ten wspaniały czas i za to, co Bóg uczynił mojemu sercu Chwała Panu!

  Podgląd kursu
  • Czas trwania kursu 4 dni
  • Data 10 - 13 Lis 2022
  • Miejsce Dąbrowica k. Lublina