Kurs EMAUS 18-20.11.22

19 students

Opis

Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Ramy czasowe kursu: piątek 18:30 – ok. 22:00, sobota 08:30 – ok. 21:00, niedziela 08:30 – ok. 13:00 – z przerwami.
 • Początek: w piątek o godz. 18:30 Mszą Świętą parafialną, rejestracja uczestników bezpośrednio po Mszy Świętej ok 19:15 w sali katechetycznej, rozpoczęcie kursu ok. 19:30 (w tym dniu nie ma kolacji)
 • Zakończenie: w niedzielę ok. godz. 13:00
 • Kurs dochodzony:  Parafia Zesłania Ducha Świętego , Ul. Władysława Broniewskiego 44, 01-771 Warszawa
 • Ofiara na pokrycie kosztów uczestnictwa: 100 PLN (zawiera: obiad i kolację w sobotę, ciastka, kawę / herbatę, materiały dydaktyczne)

 

Tematy tego kursu

1 Moduły

Wprowadzenie

Informacje organizacyjne
 • Danuta, 58 lat

  Podczas kursu odkryłam moc modlitwy, moc Słowa Bożego, które tak bardzo wnika do mojego serca. Niezbadana jest Głębia Bożej Miłości gdzie ja taka ” mało istotna” kobieta znajduje się w centrum TEJ Miłości. Kurs dał mi oczyszczenie z przeszłości, z trosk, problemów, które jak się okazuje są nieważne. Jezus mnie kocha, a ja też Go kocham.

 • Kasia, 24 lata

  Niesamowity czas, w którym moje serce rozpaliło się do jeszcze gorliwszej modlitwy ze Słowem Bożym. Od tego momentu już wiem, że Słowo Boże stanie się moją codziennością, stanie się moją laską przy każdym moim kroku, w moich wyborach, decyzjach, planach. Doświadczyłam tego, że Pan ciągle i nieustannie do mnie mówi w swoim Słowie, że tam są wszystkie odpowiedzi na moje pytania, że ON TAM JEST I MÓWI DO MNIE. Chwała Panu za ten czas!

 • Krystyna, 64 lata

  Poczułam ogromną radość, pokój i zapewnienie, że Bóg mnie bardzo kocha i troszczy się o mnie każdego dnia i daje ogromną siłę, abym trwała w Jego milości.

 • s. Ignacja, 24 lata

  Pan Bóg, poprzez swoje słowo: ,, Bo tylko ty się liczysz”, które usłyszałam w czasie tego kursu, pokazał mi jaka ma być odpowiedź na Jego miłość. Wlał w serce pragnienie oddania wszystkiego, uznania Go jako mojego Pana i Zbawiciela. To pragnienie długo zasiewał w moim sercu, ale w tym czasie pogłębił je i przypieczętował. Czuję, że to był ogromny krok na drodze przygotowywania się do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Pan Bóg dał mi doświadczyć Jego miłości i sprawił, że pragnę odpowiedzieć miłością na Jego miłość, postawić go w centrum mojego życia.

 • Ewelina, 33 lata

  Podczas tego Kursu Pan Bóg przychodził do mnie z potwierdzeniem i umocnieniem poczucia, że On jest zawsze ze mną. Pokazywał mi, że za każdym razem, gdy pozwalałam Mu wejść do mojego serca, On przychodził ze swoim ,,mieczem” i ,,młotem” i rozbijał to co smutne, złe i przemieniał wszystko o 180 stopni. Opuszczam ten Kurs z poczuciem ogromnej radości w sercu i takim zapewnieniem, że Jezus może więcej, jeśli tylko będę rozwijała relację z Nim oraz Słowo we właściwy sposób i jeśli będę przy nim trwać. Chwała Panu!

 • Marcin, 44 lata

  Pan otworzył moje serce na czytanie słowa. Dał mi tą pewność, że jest przy mnie i że nie muszę się martwić o życie, ani co będę jadł. Powiedział mi też, że jestem Jego synem umiłowanym i dając potwierdzenie, że jestem dzieckiem Króla- ,,Szukajcie mojego królestwa, a będzie Wam dane”. Pan dał mi pokój i zapewnienie, by nie ulegać obawom, ponieważ nasz Ojciec wie czego potrzebujemy.

 • ks. Mateusz

  Pan na nowo zachwycił mnie swoim Słowem, rozpalił pragnienie nie tylko czytania Pisma Świętego jak wgłębiania się w Jego treść bym traktował Tę księgę jak list Boga dla MNIE. Tym Słowem chcę żyć i mocą Ducha  Świętego Je głosić.

 • Ewa, 20l.

  Dziękuję Ci Jezu za tą przyjaźń ze Słowem, którą mi dałeś . Dziękuję za chęć czytania, rozważania Twojego Słowa. Dziękuję za uwolnienie ze wszystkich rzeczy, które przeszkadzały mi powiedzieć Tobie kocham Cię. Chwała Panu!

 • Bartek, 23l.

  Na samym początku kursu poczułem wstyd, który był związany z tym, że tak naprawdę spotkałem żywego Boga w moim życiu, ale Go nie poznałem-nic o Nim nie wiedziałem. Jednak z godziny na godzinę Pan rozpalał ogień w moim sercu- pragnienie czytania Słowa. Wiem, że chcę poznać mojego Przyjaciela! Chcę mniej mówić, a więcej Go słuchać! Chwała Panu!

 • Artur, 33l.

  Na kursie Emaus Pan umocnił mnie w przekonaniu o konieczności codziennego rozważania Słowa, o codziennej modlitwie Słowem i codziennym karmieniu się Nim. Słowo Boże, które jest żywe i skuteczne pokazało mi to w czym jestem mocny, ale też pokazało mi moje słabości, miejsca ciemne w moim sercu, które to Słowo jest w stanie przemienić. Bardzo pragnę, aby to Słowo stwarzało mnie na nowo i aby leczyło moje zranienia. Chwała Panu!

 • Ewelina, 20l.

  Podczas kursu Pan powiedział mi wielkie rzeczy, że chce spełniać pragnienia mojego serca oraz, że Jego plany względem mnie są pełne pomyślności, a nie nieszczęścia, aby spełniły się moje nadzieje na przyszłość. Jezus Słowo mówił do mnie podczas tego kursu, wlał w moje serce miłość, pokój oraz rozpalił moje serce do czytania, rozważania, a także głoszenia Jego Słowa. Jestem wdzięczna Panu za Jego Słowo i ten czas, który mi dał. Chwała Panu!

 • Kinga, 21l.

  Jezus Słowo rozkochał mnie do czytania Pisma Świętego. Pragnienie to nosiłam długo w sercu, ale zawsze miałam problemy, aby się nad nim pochylić, zawsze było coś ważniejszego, bądź Go po prostu nie rozumiałam. Teraz nie mogę doczekać się, kiedy zasiądę do Jego studiowania, gdzie zobaczę wszystko, co powinno wiedzieć moje serce, aby żyć dobrze i z wolą Pana. Chwała Panu!

Podgląd kursu
 • Czas trwania kursu 3 dni
 • Data 18 - 20 Lis 2022
 • Miejsce Warszawa