Kurs EMAUS 18-20.11.22 Kielce

6 students

Opis

Jeśli odkryłeś Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i rozumieć, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi. Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

 • Termin: 18-20 listopada 2022
 • Zapisy: do wyczerpania miejsc
 • Ramy czasowe kursu: piątek 18:00 – ok. 22:00, sobota 08:30 – ok. 21:00, niedziela 08:30 – ok. 13:00 – z przerwami.
 • Początek: w piątek o godz. 18:00 (Msza Święta parafialna w górnym kościele), rejestracja uczestników odbywa się bezpośrednio po Mszy Świętej w dolnym kościele (w tym dniu nie ma kolacji), rozpoczęcie kursu ok. godz. 19:00
 • Zakończenie: w niedzielę ok. godz. 13:00
 • Kurs dochodzony: Parafia pw. św. Józefa Robotnika w Kielcach, ul. Turystyczna 3, 25-545 Kielce
 • Ofiara na pokrycie kosztów uczestnictwa: 100 PLN (zawiera: obiad i kolację w sobotę, ciastka, kawę / herbatę, materiały dydaktyczne)

Tematy tego kursu

1 Moduły

Wprowadzenie

Informacje organizacyjne
 • Danuta, 58 lat

  Podczas kursu odkryłam moc modlitwy, moc Słowa Bożego, które tak bardzo wnika do mojego serca. Niezbadana jest Głębia Bożej Miłości gdzie ja taka ” mało istotna” kobieta znajduje się w centrum TEJ Miłości. Kurs dał mi oczyszczenie z przeszłości, z trosk, problemów, które jak się okazuje są nieważne. Jezus mnie kocha, a ja też Go kocham.

 • Kasia, 24 lata

  Niesamowity czas, w którym moje serce rozpaliło się do jeszcze gorliwszej modlitwy ze Słowem Bożym. Od tego momentu już wiem, że Słowo Boże stanie się moją codziennością, stanie się moją laską przy każdym moim kroku, w moich wyborach, decyzjach, planach. Doświadczyłam tego, że Pan ciągle i nieustannie do mnie mówi w swoim Słowie, że tam są wszystkie odpowiedzi na moje pytania, że ON TAM JEST I MÓWI DO MNIE. Chwała Panu za ten czas!

 • Krystyna, 64 lata

  Poczułam ogromną radość, pokój i zapewnienie, że Bóg mnie bardzo kocha i troszczy się o mnie każdego dnia i daje ogromną siłę, abym trwała w Jego milości.

 • s. Ignacja, 24 lata

  Pan Bóg, poprzez swoje słowo: ,, Bo tylko ty się liczysz”, które usłyszałam w czasie tego kursu, pokazał mi jaka ma być odpowiedź na Jego miłość. Wlał w serce pragnienie oddania wszystkiego, uznania Go jako mojego Pana i Zbawiciela. To pragnienie długo zasiewał w moim sercu, ale w tym czasie pogłębił je i przypieczętował. Czuję, że to był ogromny krok na drodze przygotowywania się do złożenia pierwszych ślubów zakonnych. Pan Bóg dał mi doświadczyć Jego miłości i sprawił, że pragnę odpowiedzieć miłością na Jego miłość, postawić go w centrum mojego życia.

 • Ewelina, 33 lata

  Podczas tego Kursu Pan Bóg przychodził do mnie z potwierdzeniem i umocnieniem poczucia, że On jest zawsze ze mną. Pokazywał mi, że za każdym razem, gdy pozwalałam Mu wejść do mojego serca, On przychodził ze swoim ,,mieczem” i ,,młotem” i rozbijał to co smutne, złe i przemieniał wszystko o 180 stopni. Opuszczam ten Kurs z poczuciem ogromnej radości w sercu i takim zapewnieniem, że Jezus może więcej, jeśli tylko będę rozwijała relację z Nim oraz Słowo we właściwy sposób i jeśli będę przy nim trwać. Chwała Panu!

 • Marcin, 44 lata

  Pan otworzył moje serce na czytanie słowa. Dał mi tą pewność, że jest przy mnie i że nie muszę się martwić o życie, ani co będę jadł. Powiedział mi też, że jestem Jego synem umiłowanym i dając potwierdzenie, że jestem dzieckiem Króla- ,,Szukajcie mojego królestwa, a będzie Wam dane”. Pan dał mi pokój i zapewnienie, by nie ulegać obawom, ponieważ nasz Ojciec wie czego potrzebujemy.

 • Darek, 41 l.

  Jezus Słowo pokazał mi na tym kursie, kim naprawdę jest. Jezus Słowo dogłębnie dotknął moje serce i jak płomień rozpalił je. Mam nadzieję w Panu, że ten płomień nigdy nie zagaśnie, że serce moje będzie płonęło ciągle w miłości do Jezusa Słowa. Chwała Panu!

 • Halina, 56 l.

  Dziękuję Panu za to że wskazał mi że Jego Słowo jest źródłem miłości, głębią z której mogę czerpać siłę i moc do głoszenia Jego Ewangelii. Jest światłem, które rozprasza moje mroki i prowadzi do Królestwa Bożego. Pan rozpalił moje serce, ono płonie. Chwała Panu!

 • Krystyna, 48l.

  Kochany Jezu! Dziękuję za kurs „Emaus”, który otworzył moje serce do słuchania Słowa Bożego, do podjęcia decyzji, aby Słowo Boże było na pierwszym miejscu i w zasięgu mojej ręki. Jezu dziękuję Ci za wszystko, wierzę Twojemu Słowu i mam wielkie pragnienie Je wypełniać i nieść Go tym, którzy Cię Panie Jezu nie znają, odeszli od Ciebie lub ich serca są twarde, pragnę aby Twoja Najdroższa Krew nie była na darmo przelana a Twoje cierpienie wzruszyło ich serca, by powrócili do Ciebie i szli drogą przykazań.

 • Weronika

  Pan Bóg na kursie „Emaus” rozwiązał wszystkie moje problemy i pokazał mi jak ogromnym darem jest Pismo Święte oraz pozwolił mi odkryć Jego wielką mądrość. Chwała Panu !

 • Sławek, 39l.

  Jezus Słowo uświadomił mi, że powinienem Go bardziej poznając, aby znając Go móc o Nim mówić. Aby w majestacie prawdy Jezusa Słowo być radykalnym tam, gdzie należy takim być i być łagodnym tam, gdzie trzeba być łagodnym. Słowo daje się mi poznać, abym tylko chciał Go poznawać. Odkryłam wielkość majestatu Boga. Chwała Panu!

 • s. Emilia

  Dziękuję Ci Panie Jezu, że przypomniałeś mi i dałeś odczuć, że moje imię wyryte jest na Twoich dłoniach i wypisane w Twoim sercu. Ty jak kiedyś uczniom idącym do Emaus tłumaczyłeś i wyjaśniałeś Pismo na tym kursie. Pozwoliłeś mi odczuć Twoją miłość i doświadczyć Twojej obecności w Słowie i w Eucharystii, tak że serce bardziej pała miłością do Ciebie i bliźnich.

Podgląd kursu
 • Czas trwania kursu 3 dni
 • Data 18 - 20 Lis 2022
 • Miejsce Kielce