Zespół Razem za Jezusem


 

 

Napełnieni Duchem Świętym – płyta CD 

Najnowsza symfoniczna płyta zespołu Razem za Jezusem, będąca zapisem uwielbienia w Boże Ciało na Rynku Wielkim w Zamościu (31.05.2018). Zespołowi towarzyszyli : Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka, Zbigniew i Marzena Małkowicz (LUMEN), Janusz Szrom i nasi przyjaciele.

Płyta zawiera fragmenty II Diecezjalnego Koncertu Uwielbienia, który odbył się 31 maja 2018 roku na Rynku Wielkim w Zamościu. Zawiera 10 utworów przeplatanych modlitwą i uwielbienie prowadzonym przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC. To właśnie w graniu live zespół Razem za Jezusem czuje się najlepiej, ponieważ mamy tu możliwość uwielbiania Boga naszymi śpiewami, modlitwami i improwizacją. Płyta jest więc pełna Ducha: jest pełna modlitwy, a słuchając jej mamy wrażenie, jakbyśmy uczestniczyli w uwielbieniu. Oprócz pieśni zawiera dużo spontanicznego proroczego uwielbienia, które rodziło się w trakcie modlitwy. Majestatycznego charakteru modlitwy dodała Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka. Dzięki przepięknym symfonicznym aranżacjom ks. Piotra Spyry na nowo wybrzmiały nasze znane już pieśni. Razem z nami zagrali nasi przyjaciele, którzy wnieśli do uwielbienia niepowtarzalny charakter i swoje pieśni: Zbyszek i Marzena Małkowicz (LUMEN), Janusz Szrom, Mariusz Mądrzak, Magdalena Stopa, Magdalena Kuraś i Tomasz Deutryk.

 

W nagraniu wzięli udział:

 • zespół Razem za Jezusem i ks. Krzysztof Kralka SAC
 • Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod batutą Tadeusza Wicherka
 • Zbigniew i Marzena Małkowicz (LUMEN)
 • Janusz Szrom
 • Przyjaciele: Magdalena Stopa, Mariusz Mądrzak, Magdalena Kuraś, Tomasz Deutryk
 • Chór dla Jezusa

 

Spis utworów:

1. Wstęp
2. Wzywam Cię
3. Modlitwa
4. Napełnieni Duchem Świętym
5. Modlitwa
6. Boże, Twa łaska
7. Modlitwa
8. Każdy spragniony
9. Modlitwa
10. Komunia
11. Modlitwa
12. Na nowo
13. Modlitwa
14. Dotknij Panie rany mej
15. Uwielbienie
16. Modlitwa
17. Na zawsze
18. Modlitwa
19. Prowadź mnie
20. Gdyby wiara Twa

 

 


Na nowo – płyta CD

 1. Niech płynie chwała
 2. Duchu Święty przyjdź
 3. Po śladach Twych
 4. Prowadź mnie
 5. Dotknij Panie rany mej
 6. Mym oddechem Imię Twe
 7. Na nowo
 8. Nie przestanę wielbić Cię
 9. Przedziwna miłość

Płyta zawiera 9 autorskich kompozycji nagranych studyjnie, ale brzmiących koncertowo i modlitewnie, w charakterystycznym dla zespołu stylu śpiewu przeplatanego uwielbieniem. Znajdziecie tu zarówno nowe kompozycje, jak i znane utwory w nowych, odświeżonych aranżacjach. Staraliśmy się nie tylko zarejestrować muzykę, ale stworzyć przestrzeń do głębokiej modlitwy i doświadczenia żywego Boga.Na krążku znajdują się zarówno żywiołowe i pełne radości utwory, jak i spokojne, pełne modlitewnej zadumy ballady.