Świadectwa z kursu „Drabina Gwidona” (Lectio Divina)


Świadectwa z kursu DRABINA GWIDONA (medytacja Słowa Bożego metodą Lectio Divina):

 • Ola, 23 lata: Pan Bóg znowu pokazał mi, że nie jest obojętny na to, co przeżywam. Ten kurs był Jego odpowiedzią na trudny czas jaki ostatnio miałam. Doświadczyłam konkretnego upomnienia i zaproszenia do zmiany swojego stylu życia, by być bliżej Jego Słowa. Pan rozpalił moje serce do głębszego wchodzenia w relację ze Słowem. Niech Bóg będzie uwielbiony w swojej Dobroci i Miłości.
 • Marta, 30 lat: Kurs rozpalił na nowo pragnienie jeszcze głębszej modlitwy Słowem Bożym i życia w Słowie, aby moja codzienność stawała się święta, była przepełniona Bogiem i innych do Niego prowadziła.
 • Jolanta, 46 lat: BÓG CODZIENNIE MÓWI DO MNIE. Na tym kursie zrozumiałam, że Bóg mnie kocha, czeka na mnie. Jest obecny w każdej chwili mojego życia. Tylko to ja muszę najpierw pozwolić, by krople Słowa kruszyły kamień mojego serca. Amen
 • Ewelina, 28 lat: Kurs Lectio Divina rozpalił moje pragnienie do codziennego spotykania się ze Słowem Bożym, by Jego Słowo przemieniało moje życie, kruszyło to, co twarde i złe w moim sercu. Pragnę każdego dnia iść za Chrystusem i żyć tak, aby moje życie stało się żywą Ewangelią – świadectwem podążania za Chrystusem.
 • Łukasz, 30 lat: Przed kursem miałem dość wszystkiego, dosyć wspólnoty, posługi, modlitwy…Przed kursem obiecałem żonie, że to ostatni kurs i kończę z tym. Na rekolekcjach Jezus rozbił moje kamienne serce słowem „A Ja wam powiadam: wcale nie przysięgajcie”. To doświadczenie wszystko zmieniło, dało mi ogromny pokój serca, którego nie czułem od dawna. Teraz wiem, że to wcale nie koniec, to początek. Jezus pokazał mi, że jest ze mną i to jest Dobra Nowina dla każdego.
 • Marta, 46 lat: Ten kurs był Bożą odpowiedzią na moje rozterki i pragnienia związane z pogłębieniem modlitwy Słowem. Czytałam i czytam Je codziennie, ale miałam takie doświadczenie zawieszenia, jakiejś „martwoty” w rozważaniu Słowa. Dostałam tu bardzo konkretne wskazówki i czas modlitwy w praktyce, aby podążać  w głąb spotkaniem ze Słowem. To doświadczenie dotykania Słowa na głębinach serca, otwarcia go tak bardzo konkretnie w mojej codzienności i pragnieniach.
 • Kurs Drabina Gwidona dał mi pewność, że Bóg żyje w Słowie i dotyka mojej codzienności. Już nie muszę słuchać światowych trendów, mód i szumu. Mam świadomość tego, że spędzanie czasu ze Słowem Bożym dotyka realności życia. Uwrażliwia serce, wyostrza wzrok i daje możliwość przeżywania głębiej i prawdziwiej codzienności. Otrzymałam to, na co czekałam i zamierzam wziąć udział w kursie Orygenes.
 • Bardzo dobry czas, aktualny, dotykający serce. Przyszłam na kurs z poczuciem oschłości i pustki, natomiast teraz wiem, z czego to wynika. Pragnę spotykać się z Bogiem w namiocie i rozmawiać z Nim twarzą w twarz, jak z przyjacielem. Wierzę, że w końcu moje serce uwolni się z kamiennej skorupy. Wierzę, że „minął czas spiekoty”.
 • Na kursie „Drabina Gwidona” Jezus pokazał mi te momenty, w których traktuję Słowo Boże instrumentalnie. Doświadczyłam spotkania z Żywym Słowem, które jest TU i TERAZ, które wyprowadza poza schematy. Chcę pozwalać Mu, aby drążył – kropla po kropli – moje serce.
 • Justyna: Moje odkrywanie Lectio Divina, a właściwie Boże działanie, które otworzyło moje oczy i serce na dostrzeżenie prawdy, że jedno Słowo Boga może zmienić wszystko. Ufność i otwarcie wystarczą. Wtedy Jezus wszedł w moje życie, przemienił je. To On zmienia mnie tak, jak tego pragnie, a ja Mu się poddaję. Jego Słowo ma moc skruszyć moje egoistyczne, skamieniałe serce, bo tak bardzo mnie kocha i pragnie głębokiej relacji ze mną. W czasie Lectio Divina Bóg pokazał, że akceptuje mnie, kocha bezwarunkowo z moją słabością, że przeprowadzi mnie przez burze i słońce. On konfrontował moją postawę z Prawdą, wniknął w zakamarki serca, pobudził w oratio do dziękczynienia i uwielbienia. Chcę przy Nim być, wzrastać, pragnę, aby Jego Słowo uczyniło mnie na nowo.
 • Bycie na kursie dało mi odpowiedzi na pytania, które rodziły się w moim sercu. Kurs pokazał mi, że wystarczy pozwolić, by krople Słowa padały na moje serce, a przemiana dokona się sama. Tak naprawdę ja daję tylko czas Bogu a On sam zrobi resztę. Bogu wystarczy moje tak, tylko tyle. Nowa przestrzeń się odkrywa w moim życiu – bez poruszeń, ale w wielkim pokoju. Chwała Panu!

 

Zapraszamy na kolejną edycję kursu (kliknij w poniższy link, żeby się zapisać):

kurs DRABINA GWIDONA (Lectio Divina, modlitwa Słowem Bożym) 24-26 kwietnia w Lublinie