Świadectwa z kursu Wspólna


W dniach od 30 września do 2 października odbył się w Lublinie kolejny kurs Wspólna droga, przeznaczony dla małżeństw sakramentalnych. Poniżej publikujemy kilka świadectw jak Bóg dotykał serc przybyłych małżonków:

Jestem małżonką od 23 lat. Od kilku lat z mężem jesteśmy we wspólnocie Domowego Kościoła, więc wydawałoby się, że o relacjach między małżonkami wiemy prawie wszystko. Mieliśmy problem z dialogiem małżeńskim, gdy tylko zbliżał się czas dialogu wzrastało we mnie napięcie. Na kursie zobaczyłam dlaczego. Bóg nauczył mnie mówić o problemach w taki sposób, żeby nie urazić współmałżonka, a jednocześnie wyjaśnić nieporozumienia. Zrozumiałam czego ode mnie oczekuje mój małżonek i w jaki sposób mogę okazywać mu miłość.
Agnieszka, 45

Czas Wspólnej Drogi był dla mnie i mojego męża wspaniałym doświadczeniem, aby nauczyć się lepiej ze sobą rozmawiać, ale też poznać potrzeby, pragnienia mojego współmałżonka. Ponownie uświadomiłam sobie, że mój mąż jest dla mnie darem od Pana Boga. Akurat ten czas pokrywał się z rocznicą naszego ślubu i nie mogliśmy sobie wymyśleć lepszego miejsca na odbudowanie naszej miłości. Małymi krokami będziemy mogli teraz iść w codzienności w kierunku Pana Boga, iść razem i służyć sobie wzajemnie. Mamy teraz narzędzia, by okazywać sobie miłość i znosić trudności.
Agnieszka, 29

Doświadczyłam na tym kursie wiele wspaniałych i miłych wrażeń. Nauczyłam się, że trzeba prowadzić dialog w życiu małżeńskim. Bóg nauczył mnie, że trzeba całe życie ofiarować współmałżonkowi, cały czas trzeba zapraszać Boga do mojego małżeństwa.
Anna, 44

Na kursie spotkałem Boga i doświadczyłem Jego miłości, Jego łaski i pomocy. Doświadczyłem Boga żywego i obecnego w Kościele, we wspólnocie ludzi uczestniczących w kursie i prowadzących kurs. Poznałem wspaniałych ludzi będących w związkach małżeńskich z różnym stażem, doświadczeniami i problemami. Otrzymałem konkretne narzędzia do tego, aby iść przez życie realizując powołanie do małżeństwa, do którego wierzę, że zaprosił mnie Bóg. Przyjechałem z ogromnym pragnieniem otrzymania jednego daru – pomocy w rozmowie, komunikacji, dialogu z żoną. Pan Bóg spełnił moje pragnienie. Otrzymałem tak wiele dobra, że nie sposób wszystkiego wymienić. Bardzo serdecznie zapraszam Cię na ten kurs, podczas którego Bóg może również Tobie pomóc realizować powołanie, jakim jest małżeństwo.
Łukasz, 31

Kurs dał mi możliwość odkrycia co jeszcze mogę zrobić dla naszego małżeństwa. Odkryłam obszary, w których są jeszcze braki. Bóg dał mi możliwość spojrzenia na nowo na mojego męża, na jego potrzeby, rozkochanie się w nim po raz kolejny. Zaprosiłam do naszego małżeństwa Pana Jezusa, aby nasza wspólna droga była Jego drogą. Piękny czas dla każdego małżeństwa niezależnie od stażu.
Małgorzata, 40

Przyjechałem na ten kurs razem z żoną, abyśmy mogli spędzić ze sobą więcej czasu i doświadczyć łaski Boga w ciszy i spokoju. Bardzo było to nam potrzebne. Duch Święty zadziałał, możemy od nowa budować nasze małżeństwo. Dostaliśmy narzędzia, aby trwać w miłości razem z Panem Bogiem i ze sobą. Mamy nadzieję, że metoda małych kroków pozwoli nam na nowo się kochać i rozwijać, aby dzisiejszy dzień był lepszy niż wczorajszy, a jutrzejszy lepszy niż dzisiejszy.
Marek, 31

Nasze małżeństwo wydawało mi się prawie idealne. Myliłem się. Przez ten czas poznałem lepiej swoją żonę, widzę swoje braki jako mąż, ale wiem gdzie kierować swoje kroki, aby uzdrawiać to co zepsułem. Jezus jako najlepszy lekarz potrafi działać cuda i wierzę, że taki cud uzdrowienia naszego związku dokonał się w naszych sercach. Dziękuję Ci, Jezu, za to, że przychodzisz, uzdrawiasz i błogosławisz. Chwała Tobie, Panie!
Grzegorz, 40

Dla mnie ten kurs jest konkretnym narzędziem, którego pragnę używać od teraz. Ten kurs dał mi nowe życie, otworzył nawy rozdział w moim małżeństwie.
Jarek, 38

To, że znalazłem się na tych rekolekcjach jest dla mnie znakiem od Pana Boga, aby jeszcze bardziej zawalczyć o nasze małżeństwo, naszą relację. Otrzymałem wskazówki jak mam szukać różnych form okazywania miłości żonie. Dowiedziałem się jak ważne jest dla naszej wspólnej drogi nauczenie się języka miłości mojej żony. Cały ten czas rekolekcji, poszczególne punkty programu były za każdym razem zaskoczeniem i odkrywaniem wielu obszarów naszego życia, które wymagają jeszcze naprawy. Od tego momentu zaczyna się nasza nowa droga, jeszcze piękniejsza.
Sławek, 49

Te rekolekcje to czas łaski dla mojego małżeństwa. Dostaliśmy najważniejsze narzędzia, potrzebne do kroczenia wspólną drogą małżeńską. Pan Bóg zaprosił do słuchania siebie nawzajem, do wczucia się też w sytuację małżonka. Odkryliśmy jak okazywać sobie miłość w prostych słowach, gestach i czynach.
Asia, 37

Dziękuję Ci, Panie za dar spotkania się z moim mężem na kursie Wspólna Droga. Ten kurs pozwolił mi ponownie odkryć w moim mężu jego piękno i miłość do mnie. Dzięki Bożej obecności mogłam doświadczyć łaski uzdrowienia naszej relacji. Bóg dotknął moich zranień i pozwolił, aby nasza relacja została oczyszczona. Chwała Panu!
Aneta, 39

Po tym kursie moje uczucia do żony na nowo odżyły. Przed kursem miałem słabą więź z żoną. Bóg na nowo rozpalił moją miłość do żony. Wpuściłem Go do wszystkich przestrzeni naszego małżeństwa, czego nigdy dotąd nie robiłem.
Marcin, 38

Na kursie Wspólna Droga na nowo doświadczyłam miłości mojego męża. Pan Jezus pokazał mi zranienia i braki w moim małżeństwie, ale tylko po to, aby je uleczyć swoją Bożą mocą. Chwała Panu!
Monika, 32