kurs „Małżeństwo-Ogród Pana” 6-8 września 2019 w Lublinie


Kilka świadectw – ku umocnieniu – z przepięknego kursu „Małżeństwo-Ogród Pana”, który poprowadziliśmy 6-8 września 2019 r. w Lublinie. Bóg po raz kolejny czynił cuda‼️ Efekt? Nowe Życie w małżeństwach w 22 małżestwach. 🌱💑

🌻 Kurs otworzył mi oczy, aby więcej czasu poświęcać żonie i dzieciom, być lepszym mężem i ojcem, wspierać żonę i dzieci w codziennym życiu, dawać dobry przykład…abym był wsparciem i przewodnikiem dla swojej żony, bardziej ją doceniał i kochał za to jaka jest, bym był lepszym człowiekiem, zmieniał się, szedł wspólną drogą w jednym kierunku z moją rodziną.

🌻Trudno, żeby w trzy dni zdobyć wiedzę, od której zależy całe małżeńskie życie. Jednak te trzy dni w zupełności wystarczą, aby przypomnieć sobie te prawdy o wspólnocie małżeńskiej, które potrafią właściwie ukierunkować małżonków i zachęcić do trwania w jedności z Chrystusem. Kurs daje skondensowaną dawkę prawd i potrafi zachęcić do przemiany starego myślenia o małżeństwie. Polecam przeżycie tego czasu wspólnie z małżonkiem. Nie tylko jeśli wszystko między Wami „gra”, ale i wtedy, gdy jest to forma ostatniej deski ratunku. (Grzegorz, 30 lat)

🌸 W czasie kursu „Małżeństwo-Ogród Pana” Bóg wlał w moje serce dużo pokoju, nadziei i miłości. Pozwolił mi na nowo odkryć moje powołanie jako kobiety, żony, matki. Chyba po raz pierwszy tak naprawdę zaprosiłam Chrystusa do naszego małżeństwa, chociaż od 20 lat jestem w małżeństwie. Uświadomiłam sobie, jak wiele jest nierozwiązanych problemów/spraw, które przez długie lata zamiataliśmy pod dywan. To wszystko nawarstwiało się, mieszało ze sobą, by w konsekwencji prowadzić do katastrofy. Wierzę w to i jestem przekonana, że nasza obecność na kursie nie jest przypadkowa, ale jest wpisana w plan Pana Boga na nasze małżeństwo. (Beata, 41 lat)

🌻 Te rekolekcje były wielkim znakiem zapytania, ale też drogą, która trwała przed rekolekcjami i przede wszystkim w trakcie całych rekolekcji. Towarzyszyły mi przeróżne uczucia, które Pan Bóg przemieniał w konkretne decyzje. Jechałem pełen niepokoju, a wracam pełen pokoju. Spokojny, że moje życie jest w Jego rękach, moje małżeństwo, które przez mój grzech popsułem – teraz jest w Jego rękach. Chcę też małymi krokami podążać za Jezusem, który jest Panem mojego życia, małżeństwa i rodziny. W moim sercu runął mur wrogości, jaki zbudowałem – z mojego EGO i moich grzechów – w stosunku do mojej żony. Chcę dalej wzrastać we wspólnocie i modlitwie wspólnej, rodzinnej i przed wszystkim małżeńskiej. (Krzysiek, 49 lat)

🌸 Podczas tego kursu Pan Bóg pokazał mi, że nie wolno zamiatać pod dywan spraw i problemów małżeńskich, tylko od razu, na spokojnie, bez emocji porozmawiać o tym wspólnie we dwoje. Wiele bardzo ciekawych treści, usystematyzowanych, przedstawionych w urozmaicony, konkretny sposób. „Małżeństwo-Ogród Pana” – podczas tych rekolekcji otrzymałam konkretne wskazówki, jak dbać o ogród małżeński, że nie wolno go zaniedbać, tylko ważna jest konkretna i systematyczna praca wraz ze wskazówkami Ogrodnika-Pana Boga. Piękna, wzruszająca Małżeńska Droga Krzyżowa, która mogłaby być prowadzona również w Kościołach. Trudne, ale bardzo ważne rozmowy. I dopełnienie – piękne nabożeństwo zawierzenia Bogu problemów i trudnych spraw, które mogą przyczyniać się do upadku małżeństwa czy po prostu je niszczyć. Dla nieprzekonanych czy zastanawiających się – WARTO wziąć udział w takim kursie. (Paula, 24 lata)

.
.
Więcej świadectw z kursu „Małżeństwo-Ogród Pana” (6-8 września 2019) znajduje się na naszej stronie:
(kliknij tutaj)