Kurs Emaus


 

Świadectwa z kursu Emaus :

Jadąc na kurs Emaus, miałem pragnienie pogłębienia relacji z Jezusem SŁOWO. W moim życiu doświadczam wiele problemów z medytacją czy sięganiem po Słowo Boże. Potrzebowałem dobrego kopniaka by do tej żywej relacji powrócić, a kurs ten stał się dla mnie motywacją. Moje serce doświadczyło mocy głoszonego Słowa i ukazało przestrzenie, które potrzebują napełnienia Jego treścią. Doświadczenie to pozwoliło mi dostrzec jeden z ważnych problemów, że słyszę Boże Słowo ale go nie słucham. Mogłem tez doświadczyć wielkiej mocy Słowa, które każdego dnia się uaktualnia i jest skierowane do mnie. W tym czasie mogłem spotkać się ze Słowem, które na nowo mnie odnajduje i stwarza. A teraz jest czas na owocowanie.
Dk. Michał lat 25

Kurs ten utwierdził mnie w przekonaniu, że czas na zmiany w moim życiu. Pora już na to, aby zrobić kilka radykalnych cięć, by Jezus – Słowo wrócił na pierwsze miejsce w moim życiu – jedyne pierwsze miejsce, bez stawiania Go na równi z innymi ludźmi lub rzeczami. Kurs ten pokazał mi, że nie warto trzymać się swoich frustracji, tylko muszę iść do przodu i pozwolić Jezusowi -Słowo być dla mnie lampą i jedynym GPS na drodze mojego życia.
Chcę podziękować Bogu za wszystkie trudności jakie miałam, by na ten kurs dotrzeć, za to ze ponownie zachwycił mnie swoim Słowem, oraz za wszystkich uczestników których tutaj spotkałam. Chwała Panu.
Magdalena lat 26

Jezus – Słowo rozświetlił wszystkie zakamarki mojego serca i umysłu. Stary Testament i znane w nim proroctwa, pozwoliło mi zrozumieć to co było dla mnie nie jasne. Otrzymałam od w księdze Izajasza odpowiedź na pytanie z którym tu przyjechałam. Chwała Panu.
Barbara lat 33

Jako diakon od kilku lat, będąc studentem Seminarium Duchownego każdego dnia mam do czynienia z Bożym Słowem. Słucham Go, czytam je, uczę się o nim i piszę z niego pracę magisterską, rozkładając poszczególne słowa na czynniki pierwsze. Jednak zwróciłem uwagę ze przez tak naukowe podejście, Słowo Boże w moim życiu, traci wymiar Słowa Żywego, Słowa które przemienia życie. Dzięki temu kursowi na nowo mogę wzbudzić w sobie ducha umiłowania Słowa, które żyje, prowadzi, odpowiada na pytania. Mogę jeszcze bardziej zżyć się z Mistrzem, który głosi konkretnie do mnie i chce mieszkać we mnie.
Dk. Paweł lat 25

Podczas Kursu Emaus Jezus pokazał mi, że nie mogę nieść Go innym, jeśli najpierw sama nie będę Nim wypełniona, aż po brzegi. Jezus posyła mnie do ludzi, którzy nie maja już wina, czyli tej radości pochodzącej ze źródła Słowa Życia. Jezus chce, abym swoje stągwie ze zwykłą wodą którą On przemienia w wino, niosła w codzienność do ludzi z którym na co dzień żyję i pracuję, a którzy utracili nadzieję i sens życia. Jezus pokazał mi również, abym swoje przyszłe życie budowała na Jego Słowie, bo Ono będzie czynić mnie nową, bym mogła zachować dobre wino do końca.
Kasia lat 26

Jestem wdzięczny Bogu że mnie zaprosił na Kurs Emaus. Pozwolił mi doświadczyć czym naprawdę jest Słowo Boga i jaka ma siłę. Że należy czytać i żyć treścią Słowa, a swoim życiem zaświadczyć o mocy Jego działania.
Wiesław lat 49