Pielgrzymka do Libanu


LIBAN ŚLADAMI ŚW. CHARBELA
01 – 08.02.2019

1. DZIEŃ 01.02. Piątek: Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot godz. 9,30. Przesiadka we Frankfurcie. Przylot do Bejrutu o godzinie 17,30. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
2. DZIEŃ 02.02. Sobota: Śniadanie. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się tam wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami, przejazd kolejką linową. Przejazd do Harissy-bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. Następnie udamy się do Byblos – najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. Czas wolny na zakupy. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Dzień
3. DZIEŃ 03.02. Niedziela: Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu – spacer bez zwiedzania wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto), zobaczymy min.: Deir el Qamar – miejsce byłej siedziby rządu Libanu, bogato dekorowany pałac Beiteddine, rezydencję tureckiego gubernatora, który jest jednym z lepszych przykładów nowożytnej architektury arabskiej w całym Libanie. Rejs łodzią pod grotami Pigeon Roche. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ 04.02. Poniedziałek: Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus, stanowią część Ziemi Świętej. Zobaczymy pozostałości tych najważniejszych miast fenickich. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy z zewnątrz zamek morski Krzyżowców, przejdziemy na targ, przejdziemy odnowionymi uliczkami żydowskimi oraz zobaczymy pałac rodziny Debbane. Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru. Przejazd do Maghdouche – nawiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Przejazd do Dibbiyeh, gdzie zobaczmy Kaplicę Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
5. DZIEŃ 05.02. Wtorek: Wczesne śniadanie. Przejazd do Doliny Bekaa – dolina znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbeck – centrum kultu staro semickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Anjar – ruiny pałacu kalifów Umajadzkich, pozostałości pałaców, ulic, świątyń. Przejazd w kierunku Ksara– miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Doliny Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenie starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
6. DZIEŃ 06.02. Środa: Śniadanie. Wyjazd do Annaya – miejscowości, która jest znanym chrześcijańskim centrum pielgrzymkowym, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Charbela Makhloufa (do dnia dzisiejszego zarejestrowano ponad 23 tys. Cudownych uzdrowień w tym miejscu). Weźmiemy udział w procesji, która idzie od pustelni do grobu św. Charbela w klasztorze w Annaya. Procesję tę nakazał sprawować sam św. Charbel, który ukazał się we śnie Nuhad, którą uzdrowił z paraliżu. Podczas procesji będziemy wypraszać łaskę uzdrowienia naszych chorób. Przejazd do Jaabata – miejsce kultu św. Rafki (Rifka). Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg.
7. DZIEŃ 07.02. Czwartek: Śniadanie przejazd do Bacharre miasta urodzenia i zamieszkania jednego z najsłynniejszych pisarzy libańskich – Chalila Dżubrana. Zwiedzanie domu i miejsca pochówku. Następnie przejazd do Rezerwatu Świętych Cedrów. Zobaczymy jedyny ocalały las cedrowy jaki kiedyś pokrywał zbocza gór Libanu i Antylibanu. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
8. DZIEŃ 08.02. Piątek: Wczesna pobudka, przejazd na lotnisko. Wylot do Frankfurtu o godz. 4,40. Międzylądowanie. Przylot do Warszawy o godz. 13,55.
CENA: 1900pln + 620usd

Dodatkowe opłaty: 100$- płatne do ręki pilotowi na realizację programu na miejscu, opłaty wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej.
CENA OBEJMUJE:

noclegi w hotelu 4* w opcji HB (7 nocy)
wczesne zakwaterowanie w dniu przylotu (jeżeli występuje)
późne wykwaterowanie w dniu wylotu (jeżeli występuje)
transfery i przejazdy komfortowym autokarem podczas zwiedzania
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów według programu
usługi lokalnych przewodników
pilota/tłumacza
opłatę wjazdową do Libanu oraz lokalne podatki i opłaty rządowe

CENA NIE OBEJMUJE:

innych posiłków
wycieczek fakultatywnych (jeżeli występują)
napiwków, wydatków osobistych
opłat za filmowanie i fotografowanie
dopłata do pokoju 1-os. 355 USD

Pielgrzymkę organizuje dla nas Biuro Turystyczno Pielgrzymkowe DARIO – TOURS Dariusz Kleczaj; Sadków 53, 26-613 Radom 15; www.dariotours.pl biuro@dariotours.pl tel. +48 605 325 524

UWAGA !!!
WIZA:
PASZPORT WAŻNY MIN. 6 MIESIĘCY OD PLANOWANEJ DATY WYLOTU. DO LIBANU NIE ZOSTANĄ WPUSZCZONE OSOBY: POSIADAJĄCE W PASZPORTACH STEMPLE GRANICZNE/WIZĘ IZRAELSKĄ, POSIADAJĄCE W PASZPORTACH STEMPLE GRANICZNE JORDAŃSKIE LUB EGIPSKIE Z PUNKTÓW/PRZEJŚĆ GRANICZNYCH Z (NAWET PRZY BRAKU STEMPLI IZRAELSKICH), POSIADAJĄCYCH W PASZPORTACH JEDYNIE STEMPLE WJAZDOWE LUB WYJAZDOWE JORDAŃSKIE LUB EGIPSKIE – ALE NIE MAJĄCE DOWODU NA TO, ŻE ICH WJAZD LUB WYJAZD W TRAKCIE DANEGO POBYTU NIE ODBYWAŁ SIĘ PRZEZ IZRAEL (POTRZEBNE STEMPLE EGIPSKIE LUB JORDAŃSKIE W OBIE STRONY – WJAZD I WYJAZD). ODMOWA WJAZDU DO LIBANU WYDANA PRZEZ URZĘDNIKÓW GRANICZNYCH JEST OSTATECZNA I NIE PODLEGA ODWOŁANIU

UWAGA!
Warunkiem przyjęcia i wpisania na listę uczestników jest przesłanie przedpłaty w kwocie 1000 zł OD OSOBY od razu przy zapisie,  : Liban + IMIĘ I NAZWISKO UCZESTNIKA

Pozostałą kwotę należy przesłać  do 10.01.2019
na konto:
Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji
Al. Warszawska 31
20 -803 Lublin
nr konta: 59 1020 3147 0000 8002 0107 0259

W przypadku rezygnacji, zaliczka nie podlega zwrotowi.

Zapraszamy!


REJESTRACJA

INFORMACJE OGÓLNE

WARUNKI PRZYJĘCIA NA KURS

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych w celu uczestnictwa w rekolekcjach organizowanych przez Pallotyńską Szkołę Nowej Ewangelizacji. Wyrażając zgodę masz prawo zwrócić się o modyfikacje i usunięcie wszystkich Twoich danych osobowych, które przechowujemy. Podstawa prawna przetwarzania danych art. 6 ust. 1 lit. b RODO

Nazwa:

Data:

Formularz zgloszeniowy

Imię i nazwisko
Pesel
Data i miejsce urodzenia
Numer Paszportu
Data ważności paszportu
Ulica i nr domu:
Miejscowość:
Telefon:
Adres email:
Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca przy parafii:
Ewentualne choroby przewlekła:
W pokoju z

FINALIZOWANIE REJESTRACJI

Uwagi: